Meci restant cu multe goluri…

Duminica a avut loc pe terenul din Ciorogarla meciul din etapa a doua, impotriva echipei din Baia Mare, Independenta.
Fetele de la Baia Mare ne-au dominat copios mai aproape tot timpul, cu toate astea FC Fair Play intra la pauza cu scorul de 1-0 si parea ca stam foarte bine defensiv.
A doua repriza a luat-o totul razna, dupa doar cateva minute de joc fetele domnului Ion Barbacioru se vad egalate si nu peste mult timp chiar conduse cu un rezultat ce greu parea de egalat, mai exact 1-4 pentru Independenta.
La acest rezultat oaspetii se relaxeaza si fetele noastre incep sa atace, suporterii din comuna Ciorogarla impingeau pe FAIR PLAY de la spate, strigandu-le sa atace, iar fetele chiar asa fac si incep sa revina pe tabela. Cu doar cateva minute inaintea finalului de joc fundasul nostru central de picior stang Valentina Petre egaleaza cu un gol superb de la 30 de metri. V. Petre a fost autoarea a doua goluri superbe in acest meci cu suturi de la mare distanta.
Miercuri pe fete le asteapta un meci teoretic mai usor in Cupa Romaniei la Dunarea Giurgiu.